Osiągnięcia 2012/2013

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2012/2013

 

1. Konkursy powiatowe.

– Chór szkolny pod dyrekcją mgr Elżbiety Gawryszewskiej – II miejsce na konkursie CK – art. W Gdowie.

– Zespół akordeonowy mgr Iwony Bester w składzie: Weronika Hyży, Kamil Szostak, Zofia Kupiec (wiolonczela) – I miejsce w Przeglądzie artystycznym młodzieży CK-art w Gdowie.

 

2. Konkursy regionalne.

–  Chór szkolny pod dyrekcją mgr Elżbiety Gawryszewskiej – Brązowa Struna na XV Małopolskim Konkursie Chórów w Niepołomicach

–  Uczennica klasy skrzypiec mgr Barbary Toffel – Oliwia Kurnik –
III miejsce na II Konkursie muzyczno – literackim w zakresie gry a`vista w Trzcianie.

– Uczeń z klasy kształcenia słuchu mgr Ewy Kieres – Stanisław Szostak – udział w Regionalnym Konkursie Kształcenia Słuchu dla uczniów Szkół Muzycznych I stopnia w Krakowie.

– Uczennica klasy fortepianu mgr Julii Michałek – Nikola Obrał – udział w Konkursie Mały Pianista w Myślenicach.

– Zespół akordeonowy mgr Iwony Bester w składzie: Agnieszka Wójcik, Ewelina Strojna, Kamil Cygan, Małgorzata Mazurek (flet) – wyróżnienie w III Regionalnym Konkursie Akordeonowym.

– Uczennica klasy mgr Iwony Bester – Agnieszka Wójcik – III miejsce
w III kat. w III Regionalnym Konkursie Akordeonowym

– Uczennica klasy mgr Iwony Bester – Ewelina Strojna – III miejsce
w II kat. w III Regionalnym Konkursie Akordeonowym

– Uczeń klasy mgr Iwony Bester – K. Szostak – II miejsce w I kat.
w III Regionalnym Konkursie Akordeonowym

– Uczennica klasy skrzypiec mgr Barbary Toffel – Julia Szymoniak – udział w III Olkuskim Festiwalu Skrzypcowy „mały violinista”.

– Uczennica klasy skrzypiec mgr Barbary Toffel – Marlena Stawarz – udział w Festiwalu Najmłodszych Uczniów Szkół Muzycznych I stopnia w Brzesku.

 

– II Międzyszkolny Konkurs Zespołów Kameralnych w Gdowie –
4 zespoły nagrodzone z sekcji instrumentów dętych i perkusji:

Grupa I:

 Trio : Weronika Hyży, Kamil Szostak (klasa akordeonu mgr Iwony Bester), Zofia Kupiec – I miejsce

Grupa II:

Trio: Kamila Gębik, Agnieszka Kruczek, Agnieszka Sukiennik (klasa fletu mgr Joanny Synowiec) – II Miejsce

Kwartet: Wiktoria Bęben, Magdalena Sikora (klasa fletu mgr Joanny Synowiec), Natalia Szostak, Sylwia Markut (klasa perkusji mgr Damiana Mielca) – III miejsce

Kwintet: Katarzyna Ciężarek, Ilona Długosz, Paulina Konieczna (klasa akordeonu mgr Iwony Bester), Anna Cebula (klasa perkusji mgr Damiana Mielca), Sylwia Markut (klasa perkusji mgr Damiana Mielca) – wyróżnienie

 

 –  II Międzyszkolny Konkurs Zespołów Kameralnych w Gdowie –
10 zespołów nagrodzonych z sekcji instrumentów strunowych i teorii:

Grupa I:

    Duet Zofia Kupiec, Zofia Kozłowska (klasa wiolonczeli mgr Jarosława Murzyna) –

    II miejsce

    Duet Maria Klęsk, Damian Klęsk (klasa fortepianu mgr Julii Michałek) –
     III miejsce

    Trio Kamil Szostak, Weronika Hyży (klasa akordeonu mgr Iwony Bester), Zofia

    Kupiec (klasa wiolonczeli mgr Jarosława Murzyna) –  III miejsce

    Kwartet Wiktoria Szostak, Sylwia Tuleja, Mikołaj Kaleta, Ewelina Michorczyk

    (klasa gitary mgr Marzanny Japołł-Perlik) –  wyróżnienie

Grupa II:

    Duet Wiktoria Bęben, Stanisław Szostak (klasa fortepianu mgr Julii Michałek) –

    II miejsce

    Duet Julia Kasprzyk, Julia Paszkot (klasa fortepianu mgr Julii Michałek) –

    II miejsce

    Duet Katarzyna Ciężarek, Anna Szczur (klasa fortepianu mgr Barbary Iwanejko –      

    Maga III miejsce

    Kwartet Wiktoria Bęben  (klasa fortepianu mgr Julii Michałek), Magdalena Sikora,  

    Natalia Szostak, Sylwia Markut –  III miejsce

    Kwartet Anna Dudek, Karolina Bezdyk, Sylwia Danaj, Żaneta Kotarba (klasa gitary   mgr Marzanny Japołł-Perlik) –  wyróżnienie

    Kwintet Katarzyna Ciężarek (klasa fortepianu mgr Barbary Iwanejko – Maga

    Ilona Długosz (klasa gitary mgr Leszka Wojtala), Paulina Konieczna, Anna Cebula,  Sylwia Markut –  wyróżnienie.   

 

3. Konkursy ogólnopolskie.

– Międzyszkolna orkiestra pod dyrekcją mgr Adama Czyżowskiego – udział w V Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Szkół Muzycznych
 I stopnia w Będzinie

– Uczennica klasy fortepianu mgr Julii Michałek – Wiktoria Bęben – udział w II Warszawskim Konkursie Pianistycznym.

– Uczennice klasy fortepianu Małgorzaty Suszko – Zuzanna Gacek
i Paulina Nawojowska – udział w Ogólnopolskim Konkursie Duetów Fortepianowych.

– Uczennica klasy fletu mgr Joanny Synowiec – Kamila Gębik – udział
w Ogólnopolskim konkursie „Jupiter 2013” w Krakowie

 

4. Konkursy międzynarodowe.

–  Uczennica klasy fortepianu mgr Barbary Iwanejko – Maga – Anna Szczur – udział w Międzynarodowym Konkursie pianistycznym w Goerlitz.

– Uczennica klasy fortepianu Małgorzaty Suszko – Zuzanna Gacek – udział w Międzynarodowym Konkursie pianistycznym w Goerlitz.

– Uczennica klasy skrzypiec mgr Barbary Toffel – Oliwia Kurnik – udział w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym Vivaldi335
w Wieliczce.

 

W roku szkolnym 2012/2013 Szkołę ukończyło 4 uczniów cyklu 6-letniego
oraz 8 uczniów cyklu 4-letniego. Z 12 absolwentów – 1 osoba  zdecydowała się na kontynuowanie kształcenia muzycznego w szkole II stopnia i  została przyjęta.