Osiągnięcia 2017/2018

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2017/2018

 

Udział i osiągnięcia uczniów w konkursach sekcji instrumentów strunowych i teorii.

 

Konkursy pozaszkolne:

 

Uczniowie klasy skrzypiec mgr Sandry Hejnowskiej

VII Małopolski Konkurs Zespołów Kameralnych

            Antonina Skowronek, Magdalena Kasprzyk  – udział

 

Uczniowie klasy fortepianu mgr Anny Huszczo

VIII Międzynarodowy Konkurs im. Janiny Garści Stalowa Wola

            Małgorzata Kurleto – wyróżnienie

X Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Emmy Altberg Łódź

            Małgorzata Kurleto – wyróżnienie

VII Chrzanowskie Spotkania Młodych Instrumentalistów Chrzanów

            Małgorzata Kurleto – wyróżnienie I stopnia

III Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny w Trzcianie

            Małgorzata Kurleto- wyróżnienie

 

Uczniowie klasy gitary mgr Marzanny Japołł-Perlik

V Ogólnopolski Konkurs Gitarowy „ Młodzi CzarodziejeDobczyce

            Sara Mikuła – wyróżnienie

            Zuzanna Zawała – udział

XIX Ogólnopolski Konkurs Młodych Skrzypków, Wiolonczelistów i Gitarzystów Limanowa

            Sara Mikuła – wyróżnienie

            Zuzanna Zawała – udział

VII Małopolski Konkurs Zespołów Kameralnych

            Zuzanna Zawała, Roksana Woźniak- udział

 

Uczniowie klas teorii mgr Ewy Kieres

X Ogólnopolski Konkurs wiedzy o Kompozytorach „Życie i twórczość Krzysztofa Pendereckiego” Dębica

            Kinga Oleś – udział

 XIV Regionalny Konkurs z Literatury Muzycznej „ Mistrzowskie Przeboje” Skarżysko – Kamienna

            Emilia Knapik, Sonia Kanciruk – udział

 I Międzyszkolny Konkurs z literatury muzycznej „Polska muzyka współczesna- Lubię to!” Wieliczka 

            Kinga Oleś – III miejsce

Przygotowanie uczniów do egzaminów wstępnych do Szkół Muzycznych II stopnia:    

            Paweł Szostak, Kinga Oleś, Amelia Bednarska, Szymon Wcisło

                       

Uczniowie klasy fortepianu mgr Julii Michałek

III Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Ettore Pozzoli Kraków

         Piotr Żywiołek – wyróżnienie

I Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny Libiąż

         Piotr Żywiołek –  III miejsce

III Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny w Trzcianie

             Piotr Żywiołek – II miejsce

             Gaja Pawlik – III miejsce

            Izabela Skimina – wyróżnienie

I Konkurs Pianistyczny Piano Forte Wieliczka

            Gaja Pawlik – I miejsce

            Olga Pawlik – wyróżnienie

Skawiński Konkurs Muzyczny„ Moja muzyka jest we mnie”

            Piotr Żywiołek – I miejsce    

VII Małopolski Konkurs Zespołów Kameralnych w Gdowie

            Anna Domagała i Katarzyna Domagała – III miejsce

            Izabela Skimina i Arleta Cichoń – wyróżnienie

 

Uczniowie klasy wiolonczeli mgr Jarosława Murzyna

XIX Ogólnopolski Konkurs Młodych Skrzypków, Wiolonczelistów i Gitarzystów Limanowa

            Zofia Kupiec – II miejsce

            Julia Tomasik – udział

IX Ogólnopolski Konkurs Wiolonczelowy „ Młody Polski Wiolonczelista” Bochnia

             Zofia Kupiec – udział

 

Uczniowie klas teorii mgr Anny Taboły

Przygotowanie uczniów do egzaminów wstępnych do Szkół Muzycznych II stopnia

         Julia Szymoniak, Zofia Kupiec, Zuzanna Bzdyl, Rozalia Bik

 

Uczniowie klasy skrzypiec mgr Barbary Toffel

 III Festiwal Skrzypcowy „Wiosenne InspiracjeKraków

           Sonia Kanciruk – III miejsce

           Julia Szymoniak –III miejsce          

 VII Małopolski Konkurs Zespołów Kameralnych

            nonet: S. Kanciruk, J. Szymoniak, A. Kwapiszewska, M. Stawarz, O. Kasprzyk, R. Bik, (M. Polończyk, B. Karaś, I. Zawadzka)- wyróżnienie         

 

Uczniowie klasy fortepianu mgr Elwiry Utrackiej – Mazur

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „ Młody Wirtuoz” Sanok

         Aleksandra Daniel – Srebrny Wirtuoz

Ogólnopolski Konkurs im. Janiny Garści Chrzanów

            Aleksandra Daniel – wyróżnienie II stopnia

Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny w Trzcianie

            Aleksandra Daniel – udział

 

 Uczennica klasy gitary mgr Leszka Wojtala

V Ogólnopolski Konkurs Gitarowy „ Młodzi czarodzieje gitary” Dobczyce

         Katarzyna Domagała – udział

VII Małopolski Konkurs Zespołów Kameralnych

         Katarzyna Domagała, Anna Domagałą – III miejsce

 

Konkursy szkolne:

        

Szkolny Konkurs Miniatur – w konkursie wzięło udział 63 uczniów sekcji

uczniowie nagrodzeni 34;   

            Uczniowie klasy skrzypiec mgr Sandry Hejnowskiej

            Maria Surowiec                      wyróżnienie gr. II

 

Uczniowie klasy fortepianu mgr Anny Huszczo

Michalina Schonborn-Tomczak II wyróżnienie gr. 0

 Małgorzata Kurleto               III miejsce gr.I      

 

Uczniowie klasy fortepianu mgr Barbary Iwanejko-Magi

  Małgorzata Grochal               II miejsce gr. III

  Dominika Nawojowska         III miejsce gr. III

  Julia Zagól                              wyróżnienie gr. IV

 

Uczniowie klasy gitary mgr Marzanny Japołł – Perlik

Hanna Głaz                I wyróżnienie gr.0

Zuzanna Zawała         II miejsce        gr. IV

Roksana Woźniak      II miejsce        gr. IV

 

Uczniowie klasy fortepianu Julii Michałek

Gaja Pawlik                            II wyróżnienie gr.0

Olga Pawlik                           II wyróżnienie gr.0

Anna Domagała                     II miejsce gr. I

Piotr Żywiołek                       I miejsce        gr. II

Izabela Skimina                      II miejsce        gr. III

Nikola Obrał                          wyróżnienie    gr. V

 

Uczniowie klasy wiolonczeli Jarosława Murzyna

Wiktoria Kawala                    II wyróżnienie gr. 0

Joanna Cuper                         wyróżnienie    gr. I

Julia Tomasik                         II miejsce        gr. II

Izabella Zawadzka                 III miejsce      gr. IV

Zofia Kupiec                          I miejsce         gr. V

Martyna Niewiarowska          wyróżnienie    gr. V       

 

Uczniowie klasy skrzypiec mgr Barbary Toffel

 Julia Szymoniak                   Grand Prix

Anna Sarkowicz                     III miejsce      gr. I

Paula Stawarz                        II miejsce        gr. II

Sonia Kanciruk                      III miejsce      gr. IV             

Marlena Stawarz                    II miejsce        gr. V

Rozalia Bik                            III miejsce      gr. V

 

Uczniowie klasy fortepianu Elwiry Utrackiej – Mazur;

Aleksandra Daniel                 III miejsce      gr. I

Rita Nowak                            wyróżnienie    gr. I

Kaja Kęsek                             wyróżnienie    gr. IV 

 

 Uczniowie klasy gitary mgr Leszka Wojtala

 Julia Nalepka                         I wyróżnienie gr. 0

 Nikola Kawala                       II wyróżnienie gr. 0

 Katarzyna Domagała             III miejsce      gr. I

 Kamila Stawarz                      III miejsce      gr. II

                                                                                             

VII Szkolny Konkurs Zespołów Kameralnych: w konkursie wzięło udział 19 zespołów  złożonych z uczniów sekcji i 6 mieszanych

zespoły nagrodzone 22 :

Grupa I

– Anna Domagała (klasa fortepianu mgr Julii Michałek), Katarzyna Domagała (klasa gitary mgr Leszka Wojtala)  – I miejsce

– Antonina Skowronek (klasa skrzypiec mgr Sandry Hejnowskiej), Magdalena Kasprzyk (klasa fortepianu mgr Julii Michałek) – II miejsce

– Paula Stawarz (klasa skrzypiec mgr Barbary Toffel) Julia Tomasik(klasa wiolonczeli mgr Jarosława Murzyna)  – II miejsce

– Kalina Matrac, Julia Filipiak (klasa wiolonczeli mgr Jarosława Murzyna)  – III miejsce

– Joanna Cuper, Wiktoria Kawala (klasa wiolonczeli mgr Jarosława Murzyna)  – III miejsce

– Aleksandra Daniel, Rita Nowak ( klasa fortepianu mgr Elwiry Utrackiej – Mazur) – III miejsce

– Rita Nowak ( klasa fortepianu mgr Elwiry Utrackiej – Mazur), Dagmara Szostak, flet- III miejsce

-Hanna Głaz (klasa gitary mgr Marzanny Japołł – Perlik), Elżbieta Głaz ( klasa oboju mgr Ewy Kieres) –  wyróżnienie I stopnia

– Nikola Kawala, Julia Nalepka (klasa gitary mgr Leszka Wojtala)  – wyróżnienie I stopnia

– Nikola Kawala (klasa gitary mgr Leszka Wojtala), Wiktoria Kawala  (klasa wiolonczeli mgr Jarosława Murzyna) – wyróżnienie I stopnia

-Kamila Małysz, Laura Szostak( klasa fortepianu mgr Elwiry Utrackiej – Mazur) – wyróżnienie II stopnia

– Maria Surowiec, Patrycja Korus (klasa skrzypiec mgr Sandry Hejnowskiej), Julia Tomasik (klasa wiolonczeli mgr Jarosława Murzyna) – III miejsce

– Barbara Kamińska, Maja Satoła, Sara Mikuła (klasa gitary mgr Marzanny Japołł – Perlik),- wyróżnienie

 

Grupa II

– Zuzanna Zawała, Roksana Woźniak (klasa gitary mgr Marzanny Japołł – Perlik)- I miejsce

 – Julia Zagól ( klasa fortepianu mgr Barbary Iwanejko-Maga), flet- I miejsce

– Małgorzata Grochal( klasa fortepianu mgr Barbary Iwanejko-Maga), flet- I miejsce

– Dominika Nawojowska ( klasa fortepianu mgr Barbary Iwanejko-Maga), flet- III miejsce

– Aleksandra Szostak, Kaja Kęsek( klasa fortepianu mgr Elwiry Utrackiej-Mazur)- III miejsce

– Zofia Kupiec, Izabella Zawadzka (klasa wiolonczeli mgr Jarosława Murzyna),Julia Szymoniak (klasa skrzypiec mgr Barbary Toffel)- II miejsce

– Martyna Niewiarowska (klasa wiolonczeli mgr Jarosława Murzyna), akordeon, klarnet, saksofon, perkusja – I miejsce

– Sonia Kanciruk, Julia Szymoniak, Alicja Kwapiszewska, Marlena Stawarz, Oliwia Kasprzyk, Rozalia Bik (klasa skrzypiec mgr Barbary Toffel), Maria Polończyk (klasa skrzypiec mgr Sandry Hejnowskiej), Izabella Zawadzka (klasa wiolonczeli mgr Jarosława Murzyna), Bartłomiej Karaś( klasa fortepianu mgr Barbary Iwanejko-Maga) – II miejsce

– Kamila Przepolska, Martyna Rudkiewicz, Kamila Stawarz, Aneta Tokarz (klasa gitary mgr Leszka Wojtala) – II miejsce

 

Udział i osiągnięcia uczniów w konkursach sekcji instrumentów dętych, akordeonu i perkusji

 

Konkursy pozaszkolne:

 

Uczniowie klasy fletu  pani Joanny Synowiec:

Konkursy małopolskie

  • X Konfrontacje Instrumentów Dętych w Nowym Targu 8 marca 2018 (Liliana Chanek – I miejsce, Maria Zabdyr – II miejsce, Amelia Bednarska – udział)

Dyplom dla nauczyciela za wyróżniające przygotowanie uczniów

  • VII Małopolski Konkurs Zespołów Kameralnych Gdów 13 kwietnia 2018 r

(Amelia Bednarska – flet, Julia Zagól – fortepian – III miejsce), (TRIO fletowe Amelia Bednarska, Natalia Urbanik, Gabriela Leśniak – III miejsce)

  • II Konkurs Zespołów Dętych Drewnianych „KONSONANS” w Miechowie 16 maja 2018r. (TRIO fletowe Amelia Bednarska, Natalia Urbanik, Gabriela Leśniak – wyróżnienie)

Dyplom dla nauczyciela za wyróżniające przygotowanie uczniów

  Konkursy ogólnopolskie

  • przygotowanie uczniów do IV Ogólnopolskiego Konkursu Fletowego w Gdowie  2 grudnia 2017 r. Uczniowie:

 Amelia Bednarska (wyróżnienie),

Liliana Chanek (wyróżnienie),

Maria Zabdyr (II miejsce)

  • III Konkurs Instrumentów Dętych w Trzcianie 25-27 maja 2018 r.
  • Liliana Chanek gr. I – I miejsce,
  • Julia Miąsko gr. I – wyróżnienie,
  • Maria Zabdyr gr. II – wyróżnienie,
  • Amelia Bednarska gr. III – wyróżnienie.

Dyplom dla nauczyciela za wyróżniające przygotowanie uczniów

    Konkursy organizowane przez CEA

  • X Konfrontacje Klas Instrumentów Dętych w Nowym Targu – odbywały się pod patronatem wizytatora CEA)
  • przygotowanie uczennicy Amelii Bednarskiej do egzaminów wstępnych do PSM II stopnia(uczennica dostała się do PSM II st. na ul. Basztowej oraz do PSM II stopnia na ul. Józefińskiej)

 

Uczniowie klasy klarnetu mgr Andrzeja Rucińskiego

  • konkursy małopolskie

13.04 2018 r. – VII Małopolski Konkurs Zespołów Kameralnych w Gdowie – Kinga Oleś, Róża Kulma, Aleksandra Domoń, Anna Kasprzyk – wyróżnienie.

  • konkursy międzynarodowe

30.03.2018 r. – INTERNATIONAL MUSIC COMPETITION – Belgrade, Serbia
– II miejsce – Kinga Oleś.

  • konkursy organizowane przez CEA

8.03.2018 r. – X Konfrontacje Instrumentów Dętych Drewnianych i Blaszanych
w Nowym Targu – udział uczennicy Kingi Oleś.

 

Uczniowie klasy puzonu mgr Katarzyny Witek

  • X Konfrontacje Instrumentów Dętych – 8.03.2018 – Nowy Targ- Albert Kowalik wyróżnienie
  • Makroregionalny Konkurs Instrumentów Dętych Blaszanych- 05. 2018 r- Łańcut- Albert Kowalik – wyróżnienie
  • „Moja muzyka jest we mnie” – 25.05. 2018 r.– Skawina

          Albert Kowalik – I miejsce

Uczniowie klasy saksofonu mgr Doroty Olech

  • 13 kwietnia 2018 r.  Małopolski Konkurs Zespołów Kameralnych – Paweł Szostak kl. IV/4 (udział)
  • 17 marca 2018 r. Ogólnopolski Konkurs Saksofonowy „Za kotarą” – Sułkowice – Paweł Szostak kl. IV/4 (wyróżnienie)
  • 14 kwietnia 2018 r. – Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych Jupiter – Kraków – udział Paweł Szostak IV/4letni

 

Konkursy  szkolne:

 

W roku szkolny 2017/2018 odbyły się w szkole dwa konkursy; konkurs miniatur , oraz konkurs zespołów kameralnych, jak również organizowany przez szkołę Ogólnopolski konkurs fletowy i Małopolski konkurs zespołów kameralnych. We wszystkich konkursach brali udział uczniowie sekcji dętej.

W konkursie na najlepsze wykonanie szkolnej miniatury w sekcji dętej wzięło udział 47 uczniów.

Wyróżnionych zostało 28 uczniów  największą średnią  punktację otrzymali uczniowie klasy fletu- 23,6 , klasy klarnetu 20,81

 

Uczniowie klasy fletu mgr Joanny Synowiec

 16.11.2017 r. Szkolny konkurs miniatur

Grupa O

I wyróżnienie

Julia Miąsko

Marta Pazdan

II wyróżnienie

Rita Kulma

Grupa I

I miejsce – Liliana Chanek

III miejsce – Michał Zakrzewski

Grupa II

I miejsce – Maria Zabdyr

Grupa IV

II miejsce – Natalia Urbanik

III miejsce – Gabriela Leśniak

Grupa V

I miejsce – Amelia Bednarska

 

15.03.2018.  VIII Szkolny  Konkurs Zespołów Kameralnych

GRUPA IA

II miejsce – Rita Kulma – I/4 – flet Kornelia Pacek – I/4 – flet

III miejsce – Dagmara Szostak- II/6- flet Rita Nowak- II/6- fortepian

GRUPA IB

Wyróżnienie – Kamil Gaca – III/6 – perkusja Julia Miąsko – I/6 – flet Marta Pazdan – I/6 – flet

GRUPA IIA

I miejsce – Julia Zagól – V/6 – fortepian Amelia Bednarska – IV/4 – flet

I miejsce – Małgorzata Grochal – IV/6 – fortepian Liliana Chanek – II/6 – flet

III miejsce – Dominika Nawojowska – IV/6 – fortepian Gabriela Leśniak – V/6 – flet

GRUPA IIB

I miejsce – Amelia Bednarska – IV/4 – flet Gabriela Leśniak – V/6 – flet Natalia Urbanik – V/6 – flet

III miejsce – Lilianna Chanek- II/6 – flet Michał Zakrzewski – II/6 – flet Lena Perkowska – IV/6 – akordeon

 

Uczniowie klasy perkusji mgr Damiana Mielca:

16.11.2017  Szkolny Konkurs Miniatur

 Grupa II

Aniela Bugajska –wyróżnienie,

Milena Grochal – wyróżnienie,

Grupa IV

Filip Kasprzyk – III miejsce,

Grupa II

Szymon Kulma – III miejsce

Adam Nowak – udział,

Gabriela Dydeńska – udział,

 

15.03 2018 r. VIII  Szkolny  Konkurs Zespołów Kameralnych

 Grupa II C

Filip Kasprzyk udział w zespole instrumentalnym – I miejsce

 

Uczniowie klasy klarnetu mgr Andrzeja Rucińskiego 

16.11.2017 r. -Szkolny konkurs miniatur

 Grupa V

  • Kinga Oleś – II miejsce
  • Anna Kasprzyk – III miejsce

Grupa II

  • Jan Jasek – III miejsce
  • Krzysztof Żywiołek – III miejsce

Grupa I

  • Emilia Gumulińska – wyróżnienie

Grupa O

  • Katarzyna Bartosz i Oliwier Cebula – wyróżnienie II st.
  • Julia Król – wyróżnienie I st.

Grupa II

  • Marcelina Grochal – wyróżnienie
  • Aleksandra Domoń – udział

 

18.04.2016. Szkolny  Konkurs Zespołów Kameralnych

 Grupa II C

  • Kinga Oleś, Róża Kulma, Aleksandra Domoń, Anna Kasprzyk II miejsce    

 

Uczniowie klasy puzonu mgr Katarzyny Witek

15.03.2018 r. Szkolny Konkurs Zespołów Kameralnych

 

 Grupa II C  – III miejsce:

Albert Kowalik – V/6 – puzon

Wojciech Grochal – VI/6 – trąbka

Michał Wcisło – VI/6 – puzon

Szymon Wcisło – IV/4 – trąbka

 

Uczniowie klasy akordeonu mgr Iwony Bester

16.11.2017  Szkolny Konkurs Miniatur;

Szkolny Konkurs Miniatur- udział uczniów

 

15.03.2018 r. Szkolny Konkurs Zespołów Kameralnych

Grupa II C

  • Emilia Knapik (akordeon), Martyna Niewiarowska (wiolonczela), Kinga Oleś (klarnet), Paweł Szostak (saksofon), Filip Kasprzyk (perkusja) – I miejsce

Grupa II B

  • Lena Perkowska ( akordeon), Lilianna Chanek( flet), Michał Zakrzewski( Flet) – III miejsce

 

Uczniowie klasy mgr Doroty Olech

16.11.2017 Szkolny Konkurs Miniatur;

   Grupa O

  • Jakub Wożniak kl. I/6 (wyróżnienie I st.),
  • Aleksandra Zawadzka kl. I/4 (wyróżnienie II st.)

 

18.04.20167 Szkolny Konkurs Zespołów Kameralnych

  Grupa I B

  • Jakub Wożniak kl. I/6, Aleksandra Zawadzka kl. I/4 (wyróżnienie ),

  Grupa II C

  • Paweł Szostak kl. IV/4 udział w zespole  – I miejsce

 

Uczniowie klasy mgr Mateusza Tarnawskiego

16.11.2017 Szkolny Konkurs Miniatur;

Grupa II

  • Karol Włoch- III miejsce

18.04.20167 Szkolny Konkurs Zespołów Kameralnych

Grupa II C  – III miejsce

Wojciech Grochal – VI/6 – trąbka

Szymon Wcisło – IV/4 – trąbka – udział w zespole

 

Działalność artystyczna uczniów:

Uczniowie naszej szkoły przygotowani przez nauczycieli: instrumentalistów, chóru, zespołów wokalnych, rytmicznych i orkiestry, czynnie uczestniczyli w życiu szkoły biorąc udział w koncertach i audycjach szkolnych i klasowych na terenie szkoły i poza nią. 

 

2 października 2017r. – Koncert z okazji Ślubowania klas pierwszych Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdowie,

12 października 2017r. – Koncert orkiestry symfonicznej i dętej z okazji święta KEN w Pierzchowie, 

18 listopada 2017r. –  Koncert Estrada Młodych Pianistów w dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej,

20 listopada 2017r. – Koncert laureatów SKM, 

17 grudnia 2017r. – Koncert Kolęd w Gimnazjum w Gdowie,

6 stycznia 2018r. – XI Wieczór Kolęd w Sanktuarium MB Księżnej w Wieliczce,

13 stycznia 2018r. – II Międzyszkolny Koncert pianistyczny

13 stycznia 2018r.Koncert Orkiestry Symfonicznej oraz Chóru w Myślenicach,

15 stycznia.2018r. – Koncert umuzykalniający dla dzieci z przedszkola w Gdowie,

18 stycznia 2018r. – Koncert klasy pierwszej,

21 stycznia 2018r. – Koncert kolęd w Sanktuarium MB w Gdowie,

28 stycznia 2018r. – Koncert Orkiestry Symfonicznej, Dętej oraz Chóru w Centrum JP II w Łagiewnikach,

5 luty 2018r. – Koncert dla Szkoły Podstawowej w Gdowie,

20 marca 2018r. – Koncert laureatów SKZK,

9 kwietnia 2018r.- III Międzyszkolny Koncert Pianistyczny,

19 kwietnia 2018r. – Koncert dla Szkoły Podstawowej w Trąbkach,

23 kwietnia 2018r.- Koncert umuzykalniający dla klas IV-VI SP

24 kwietnia 2018r.- Koncert umuzykalniający dla klas I-III SP,

26 kwietnia 2018r. – Koncert Laureatów VII Międzyszkolnego Konkursu Zespołów Kameralnych w Szkole Muzycznej im. H Baranowskiego w Krakowie,

11 maja 2018r. – Koncert prezentacja instrumentów dla kandydatów do PSM I stopnia w Gdowie,

28 maja 2018r. – Koncert uczniów klas I-III/6,

12 czerwca 2018 r.-  Koncert szkolny w Hali sportowej w Gdowie,

15 czerwca 2018r.-  Koncert Międzyszkolnej Orkiestry Symfonicznej dla Szkoły Podstawowej w Wieliczce,

16 czerwca 2018r. – Koncert Międzyszkolnej Orkiestry Dętej na rynku w Wieliczce,

16 czerwca 2018r. – Koncert Estrada Młodych Pianistów,

21 czerwca 2018r. – Koncert wyróżniających się dyplomantów.