Osiągnięcia 2019/2020

 

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2019/2020

 

Międzynarodowy Konkurs Interpretacji Muzyki Słowiańskiej w Ostrawie (Czechy)

I miejsce – Piotr Żywiołek z klasy fortepianu mgr Julii Michałek 

 

IX Gyorgy Ferenczy Piano Competition w Budapeszcie

III miejsce – Piotr Żywiołek z klasy fortepianu mgr Julii Michałek 

 

Wyróżnienie – Gaja Pawlik z klasy fortepianu mgr Julii Michałek 

W konkursie wzięło udział 225 uczestników z 14 krajów. Konkurs należy do Alink – Argerich Foundation.

 

V Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Trzcianie

I miejsce – Zuzanna Szostak z klasy fortepianu mgr Julii Michałek 

III miejsce – Małgorzata Kurleto z klasy fortepianu mgr Anny Huszczo

 

 V Ogólnopolski Konkurs Fletowy w Gdowie

II miejsce – Julia Miąsko z klasy fletu mgr Joanny Synowiec

III miejsce – Maria Zabdyr i Liliana Chanek z klasy fletu mgr Joanny Synowiec

Wyróżnienie – Michał Zakrzewski również z klasy fletu mgr Joanny Synowiec

 

 II Międzynarodowy  Konkurs Pianistyczny w Libiążu.

Wyróżnienie – Zuzanna Szostak z klasy fortepianu mgr Julii Michałek

 

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Młody Wirtuoz” Sanok 2020

Nagroda „Złotego Wirtuoza” – Małgorzata Kurleto z klasy fortepianu mgr  Anny Huszczo

Nagroda „Srebrnego Wirtuoza” – Aleksandra Daniel z klasy fortepianu mgr  Elwiry Utrackiej-Nachyła

XXIV Ogólnopolski Turniej Pianistyczny w Żaganiu

II miejsce – Małgorzata Kurleto z klasy fortepianu mgr Anny Huszczo

 

III Konkurs Pianistyczny Piano e Forte w Wieliczce

III miejsce – Gaja Pawlik z klasy fortepianu mgr Julii Michałek

 

 

Udział i osiągnięcia uczniów w konkursach sekcji instrumentów strunowych i teorii.

 

Konkursy pozaszkolne:

 Uczniowie klasy fortepianu mgr Anny Huszczo

– Konferencja pianistyczna „Bieszczady bez granic”

Małgorzata Kurleto – Dyplom złotego wirtuoza

–  Ogólnopolski Turniej Pianistyczny im. Haliny i Ludwika Stefańskich w Żaganiu

Małgorzata Kurleto – II miejsce

 

Uczniowie klasy fortepianu mgr Julii Michałek

 Międzynarodowy Konkurs Interpretacji Muzyki Słowiańskiej w Ostrawie (Czechy)

          Piotr Żywiołek – I miejsce

  IX Gyorgy Ferenczy Piano Competition w Budapeszcie

         Piotr Żywiołek – III miejsce

         Gaja Pawlik – wyróżnienie

V Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny w Trzcianie

          Zuzanna Szostak – I miejsce

II Międzynarodowy  Konkurs Pianistyczny w Libiążu.

         Zuzanna Szostak – wyróżnienie

III Konkurs Pianistyczny Piano Forte w Wieliczce

        Gaja Pawlik – III miejsce

        Olga Pawlik – III miejsce

 

Uczniowie klasy fortepianu mgr Elwiry Utrackiej – Nachyła

Międzynarodowy Konkursie Młody Wirtuoz, w ramach Forum Pianistycznego „ Bieszczady bez granic”  Sanok.

        Aleksandra Daniel – Srebrny Wirtuoz

 

 Uczennica klasy gitary mgr Leszka Wojtala

Przesłuchania CEA Klas Gitary Szkół Muzycznych I stopnia – Tarnów (24-26 lutego 2020)

       Kamila Stawarz – udział

        

Konkursy szkolne:        

Szkolny Konkurs Miniatur – w konkursie wzięło udział 62 uczniów sekcji

uczniowie nagrodzeni 35;     

Uczniowie klasy fortepianu mgr Anny Huszczo

Gabriela Bałchan        II wyróżnienie gr. 0

Maria Zapiór               II wyróżnienie  gr. 0      

Paulina Rudzka          II wyróżnienie  gr. 0      

Laura Kordeczka        III miejsce        gr. I

Małgorzata Kurleto    I miejsce i specjalne wyróżnienie gr. III

 

Uczniowie klasy fortepianu mgr Barbary Iwanejko-Maga

Małgorzata Grochal               II miejsce        gr. III

Dominika Nawojowska         III miejsce      gr. III

Julia Zagól                              wyróżnienie    gr. IV

 

Uczniowie klasy gitary mgr Marzanny Japołł – Perlik

Nikodem Mróz           II miejsce        gr. I

Sara Mikuła                wyróżnienie    gr. III

Hanna Głaz                III miejsce      gr. IV

Natalia Pajor               II miejsce        gr. V

 

Uczniowie klasy fortepianu Julii Michałek;

Gaja Pawlik                II wyróżnienie gr.0

Olga Pawlik                II wyróżnienie gr.0

Anna Domagała         II miejsce        gr. I

Piotr Żywiołek           I miejsce        gr. II

Izabela Skimina          II miejsce        gr. III

Nikola Obrał               wyróżnienie    gr. V

 

Uczniowie klasy wiolonczeli Jarosława Murzyna

Joanna Cuper              wyróżnienie    gr. III

Julia Tomasik              I miejsce         gr. IV

Wiktoria Kawala        wyróżnienie    gr. IV

 

Uczniowie klasy skrzypiec mgr Aleksandry Szoty – Prószyńskiej

Amelia Lelek              wyróżnienie    gr. II

Maria Surowiec          III miejsce      gr. IV

Patrycja Korus            wyróżnienie    gr. IV

 

 Uczniowie klasy skrzypiec mgr Barbary Toffel;

 Szymon Bróg              I wyróżnienie              gr. 0

 Amelia Opiał              II wyróżnienie            gr. 0

 Natalia Tańcula           II wyróżnienie          gr. 0

 Teresa Miłowska         II wyróżnienie          gr. 0

 Paula Stawarz            II miejsce                    gr. IV

 Alicja Kwapiszewska III miejsce                  gr. V        

       

Uczniowie klasy fortepianu Elwiry Utrackiej – Nachyła;

Hanna Lorek               II wyróżnienie             gr. 0

Karolina Filipiak         wyróżnienie                gr. I

Zofia Lorek                III miejsce                    gr. II   

Rita Nowak                wyróżnienie                 gr. III

 

Uczniowie klasy gitary mgr Leszka Wojtala

Katarzyna Domagała   III miejsce                  gr. III

Kamila Stawarz           II miejsce                    gr. V

 

II Szkolny Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Stanisława Moniuszki

Klasa teorii p. E. Kieres

Julia Tomasik, Paula Stawarz – II miejsce 

Małgorzata Kurleto, Patrycja Korus – wyróżnienia

 

Klasa teorii p. A. Taboły

Izabela Skimina – I miejsce

Emilia Zdebska – wyróżnienie

Alicja Kwapiszewska – wyróżnienie

 

Udział i osiągnięcia uczniów w konkursach sekcji instrumentów dętych, akordeonu i perkusji

 

 Konkursy pozaszkolne

 

Uczniowie klasy fletu  pani Joanny Synowiec:

  • konkursy małopolskie

9 marca 2020 r. XI Konfrontacje Klas Instrumentów Dętych w Nowym Targu

III miejsce – Liliana Chanek, Julia Miąsko (udział), Maria Zabdyr – przygotowania, brak udziału z powodu choroby

 

  • konkursy ogólnopolskie

 7 grudnia 2019 V Ogólnopolski Konkurs Fletowy

II miejsce – Julia Miąsko

III miejsce – Liliana Chanek, Maria Zabdyr

 wyróżnienie –Michał Zakrzewski

  • konkursy międzynarodowe

26 października 2019r.  Udział uczniów w Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Jastrzębiu Zdroju (Maria Zabdyr, Julia Miąsko, Liliana Chanek)

Maj 2020 Międzynarodowy Konkurs Kwarantannowy na Ukrainie „Fanfares of Lviv 2020”

I miejsce – Julia Miąsko

I miejsce – Liliana Chanek

II miejsce – Maria Zabdyr

 

Uczniowie klasy klarnetu mgr Andrzeja Rucińskiego

  • 03.2020 r. – udział uczennicy w ogólnopolskich przesłuchaniach CEA
    w Wadowicach – Emilia Zdebska VI/6.

 

Uczniowie klasy akordeonu mgr Iwony Bester

 22.02.2020 r. – Ogólnopolskie przesłuchania CEA – Kraków

Uczennica  – Lena Perkowska

 

Konkursy szkolne:   

W roku szkolny 2019/2020 odbył się w szkole konkurs miniatur. W konkursie na najlepsze wykonanie szkolnej miniatury w sekcji dętej wzięło udział 41uczniów.

Wyróżnionych zostało 19 uczniów. Najwięcej nagród zdobyli uczniowie klasy fletu pani Joanny Synowiec, w tym grand prix konkursu ( Maria Zabdyr).

 

Uczniowie klasy fletu mgr Joanny Synowiec

            GRAND PRIX – Maria Zabdyr

 Grupa O

I wyróżnienie

Julia Kulma

II wyróżnienie

Nikola Weber

Grupa II

I miejsce – Julia Miąsko

III miejsce – Marta Pazdan

Grupa III

I miejsce – Liliana Chanek

III miejsce –Michał Zakrzewski

 

Uczniowie klasy perkusji mgr Damiana Mielca:

 Udział:

Szymon Kulma IV/4

Nagrody:

 Gr. O

Amelia Lentowicz- I wyróżnienie,

Gr. II

Bartłomiej Waś III miejsce,

Gr. IV

 Kamil Gaca III

 

Uczniowie klasy klarnetu mgr Andrzeja Rucińskiego

Gr. O

 Maria Polończyk – I/4 – wyróżnienie I st.

 Alicja Wiśniowska – I/6 – wyróżnienie II st.

Gr. V

 Krzysztof Żywiołek – IV/4 – II miejsce;

Udział;

Marcelina Grochal, Emilia Zdebska, Jan Jasek, Katarzyna Bartosz, Emilia Gumulińska, Konrad Mucha

 

Uczniowie klasy akordeonu mgr Iwony Bester

 Gr.0

Mateusz Opiał  – I wyróżnienie

  Gr. I

Bartosz Serafin – I miejsce

Udział;

Mosur Franciszek,

Szostak Alicja,

 Lena Perkowska,

 

Uczniowie klasy mgr Doroty Olech

Gr.II

Artur Niewiarowski –kl. II/4 – wyróżnienie

Gr. 0

Gabriela Górka- kl I/4 – wyróżnienie II st.

Amelia Trupek –kl I/6 – wyróżnienie II st.

 

Uczniowie klasy mgr Mateusza Tarnawskiego

Udział uczniów;

Karol Włoch,

Maksymilian Jedynak,

Aleksndra Sikora

 

Uczniowie klasy mgr Ewy Kieres

Gr.II

Elżbieta Głaz – wyróżnienie