Osiągnięcia 2014/2015

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2014/2015

 

Udział i osiągnięcia uczniów w konkursach sekcji instrumentów strunowych i teorii.

 

Konkursy pozaszkolne:

 

1. Uczeń klasy fortepianu mgr Mateusza Gawędy

IV Międzyszkolny Konkurs Zespołów Kameralnych w Gdowie

-Bartłomiej Karaś ( M. Stawarz, R. Bik, J. Szymoniak) – II miejsce

 

2.Uczniowie klasy gitary mgr Marzanny Japołł-Perlik

Makroregionalne Przesłuchania CEA w Tarnowie

– Sylwia Tuleja i Mikołaj Kaleta – udział

I Zimowe Spotkania Gitarzystów w Trzcianie

– Roksana Woźniak- wyróżnienie

Międzyszkolny Konkurs Zespołów Kameralnych w Gdowie

– Roksana Woźniak (A. Bednarska) – II miejsce

– Sylwia Tuleja i Mikołaj Kaleta – III miejsce

 

3.Uczniowie klasy wiolonczeli mgr Jarosława Murzyna

Konkurs Wiolonczelowy w Bochni

– Zofia Kupiec – udział

Międzyszkolny Konkurs Zespołów Kameralnych w Gdowie

– Martyna Niewiarowska i Kinga Hyży – I miejsce

– Zofia Kupiec ( W. Hyży, W. Węglarz) – I miejsce

– Natalia Szostak (G. Kaczmarczyk) – III miejsce

 

4.Uczniowie klas teorii mgr Ewy Kieres

III Powiatowy Konkurs z Kształcenia Słuchu w Dobczycach

– Zuzanna Polończyk, Sylwia Tuleja, Mikołaj Kaleta, Weronika Hyży, Szymon

Kwapiszewski, Przemysław Piwowarczyk – udział

– Zuzanna Bartosik – wyróżnienie

 

5.Uczniowie klasy fortepianu mgr Julii Michałek

Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny w Warszawie

– Wiktoria Bęben – udział

Międzyszkolny Konkurs Zespołów Kameralnych w Gdowie

– Wiktoria Bęben (A. Zawadzka) – I miejsce

– Agnieszka Dudek i Martyna Chojecka – wyróżnienie

 

6.Uczniowie klasy skrzypiec mgr Aleksandry Szoty

Międzyszkolny Konkurs Zespołów Kameralnych

– Gabriela Kaczmarczyk ( N. Szostak) – III miejsce

Międzyszkolny Konkurs „7 elementów – muzykuję świadomie” w Skawinie

– Alicja Kwapiszewska – udział

 

7.Uczniowie klasy teorii mgr Anny Taboły

III Powiatowy Konkurs z Kształcenia Słuchu w Dobczycach

– Wojciech Grochal, Zofia Kupiec, Julia Szymoniak – udział

 

8.Uczniowie klasy skrzypiec mgr Barbary Toffel

Przesłuchania Makroregionalne CEA w Bochni

– Anna Zawadzka – udział

III Międzynarodowy Konkurs „Vivaldi 337” w Wieliczce

– Anna Zawadzka – udział

I Zimowe Spotkania Skrzypków w Trzcianie

– Anna Zawadzka – II miejsce

Międzyszkolny Konkurs Zespołów Kameralnych w Gdowie

– Anna Zawadzka (W. Bęben) – I miejsce

– Julia Szymoniak, Rozalia Bik, Marlena Stawarz (B. Karaś) – II miejsce

 

9.Uczeń klasy fortepianu mgr Elwiry Utrackiej – Mazur

Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny „Od siedmiolatka do nastolatka” w Dębicy

– Aleksandra Szostak – udział

 

 

Konkursy szkolne:

        

1.Uczniowie klasy fortepianu Mateusza Gawędy

Kacper Kwinta                       I wyróżnienie gr. O

Julia Zagól                              II miejsce        gr. I

 

2.Uczniowie klasy fortepianu mgr Barbary Iwanejko-Magi

Dominika Nawojowska         II wyróżnienie gr. O

Małgorzata Grochal               II wyróżnienie gr. O

Kaja Kęsek                             III miejsce      gr. I

 

 

3.Uczniowie klasy gitary mgr Marzanny Japołł – Perlik

Roksana Woźniak      II miejsce        gr. I

Julia Kanciruk            III miejsce      gr. II

Sylwia Tuleja              III miejsce      gr. IV

Wiktoria Szostak        wyróżnienie    gr. IV

Sylwia Danaj              III miejsce      gr. V

 

 

4.Uczniowie klasy fortepianu Julii Michałek;

Agnieszka Dudek                  I miejsce         gr. I

Martyna Chojecka                  II miejsce        gr. I

Nikola Obrał                          III miejsce      gr. II

Szymon Kwapiszewski          I miejsce         gr. III

Damian Klęsk                        wyróżnienie     gr. IV

Wiktoria Bęben                     I miejsce          gr. V

Julia Kasprzyk                                   III miejsce       gr. V

 

5.Uczniowie klasy wiolonczeli Jarosława Murzyna

Kinga Hyży                            II wyróżnienie gr. O

Martyna Niewiarowska          II wyróżnienie gr. O

Izabela Zawadzka                  Grand Prix      gr .I

Natalia Szostak                      II miejsce        gr. II

 

6.Uczniowie klasy skrzypiec Aleksandry Szoty;

Alicja Kwapiszewska             II wyróżnienie gr. O

 

7.Uczniowie klasy skrzypiec mgr Barbary Toffel;

Sonia Kanciruk                      I miejsce         gr. I

Oliwia Kasprzyk                    I miejsce         gr. I

Julia Szymoniak                     II miejsce        gr. II

Rozalia Bik                            III miejsce      gr. II

Marlena Stawarz                    III miejsce      gr. II

Anna Zawadzka                     I miejsce         gr. IV

Sylwia Giza                            III miejsce      gr. IV

Karolina Giza                         wyróżnienie    gr. IV

 

8.Uczniowie klasy fortepianu Elwiry Utrackiej – Mazur;

Krzysztof Karteczka              II wyróżnienie            gr. O

Aleksandra Szostak               II miejsce        gr. II

Zuzanna Bartosik                   II miejsce        gr. IV

Paulina Nawojowska             III miejsce      gr. V

 

9.Uczniowie klasy gitary mgr Leszka Wojtala;

Kamila Przepolska              II wyróżnienie gr. O

Kamila Nęcek                     II wyróżnienie gr. O

Justyna Mazurek                 wyróżnienie     gr. V

 

                                                                    

10. V Szkolny Konkurs Zespołów Kameralnych

 

Grupa I

duety:

– Roksana Woźniak (klasa gitary mgr Marzanny Japołł – Perlik), A. Bednarska – I miejsce

– Martyna Niewiarowska, Kinga Hyży (klasa wiolonczeli mgr Jarosława Murzyna) –

II miejsce

– Agnieszka Dudek, Martyna Chojecka (klasa fortepianu mgr Julii Michałek) – II miejsce

– Kamila Nęcek, Kamila Przepolska ( klasa gitary mgr Leszka Wojtala) – III miejsce

tria, kwartet:

– Rozalia Bik, Marlena Stawarz, Julia Szymoniak (klasa skrzypiec mgr Barbary Toffel)

Bartłomiej Karaś (klasa fortepianu mgr Mateusza Gawędy) – I miejsce

– Nikola Obrał (klasa fortepianu mgr Julii Michałek), N. Urbanik, G. Leśniak – II miejsce

– Aleksandra Szostak (klasa fortepianu mgr Elwiry Utrackiej – Mazur), Julia Szymoniak

(klasa skrzypiec mgr Barbary Toffel), L. Perkowska – II miejsce

– Kaja Kęsek (klasa fortepianu mgr Barbary Iwanejko – Magi), Sonia Kanciruk, Oliwia

Kasprzyk (klasa skrzypiec mgr Barbary Toffel) – III miejsce

– Kamila Nęcek, Kamila Przepolska, Julia Pająk ( klasa gitary mgr Leszka Wojtala) –

III miejsce

 

Grupa II

duety:

Anna Zawadzka ( klasa skrzypiec mgr Barbary Toffel), Wiktoria Bęben (klasa fortepianu

mgr Julii Michałek) – I miejsce

– Justyna Mazurek ( klasa gitary mgr Leszka Wojtala), K. Strug – II miejsce

– Sylwia Tuleja, Mikołaj Kaleta (klasa gitary mgr Marzanny Japołł – Perlik) – III miejsce

– Gabriela Kaczmarczyk (klasa skrzypiec mgr Aleksandry Szoty), Natalia Szostak

(klasa wiolonczeli mgr Jarosława Murzyna) – III miejsce

trio, zespoły większe:

Zofia Kupiec(klasa wiolonczeli mgr Jarosława Murzyna), W. Węglarz, W. Hyży – I miejsce

– Kamila Kowalska ( klasa skrzypiec mgr Barbary Toffel), Żaneta Kotarba, Agata Strug,

Sylwia Tuleja (klasa gitary mgr Marzanny Japołł – Perlik) – II miejsce

– Kamila Kowalska, Sylwia Giza, Karolina Giza ( klasa skrzypiec mgr Barbary Toffel),

Żaneta Kotarba, Sylwia Danaj, Agata Strug, Wiktoria Szostak, Julia Kanciruk, Ewelina

Michorczyk (klasa gitary mgr Marzanny Japołł – Perlik)- III miejsce

 

 

Udział i osiągnięcia uczniów w konkursach sekcji instrumentów dętych, akordeonu
 i perkusji

 

Konkursy pozaszkolne:

 

1.Uczeń klasy klarnetu mgr Andrzeja Rucińskiego

 IX Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych „JUPITER” w Krakowie

-Jan Miłowski – udział 

I Ogólnopolski Konkurs Klas Instrumentów Dętych w Wadowicach

-Jan Miłowski – udział 

         I Międzyszkolny Konkurs Instrumentów Dętych w Trzcianie

-Jan Miłowski – udział 

 

2.Uczniowie klasy akordeonu mgr Iwony Bester:

XVI Gorlickich Konfrontacji Akordeonowych (konkursu o zasięgu międzynarodowym)

– Wiktor Węglarz – udział

Trio  kameralne w składzie ; Z. Kupiec   (wiolonczela) W.  Węglarz,  W. Hyży ( akordeon)

–  udział

IV Międzyszkolny Konkurs Zespołów Kameralnych w Gdowie                                          

Trio kameralne w składzie ; Z. Kupiec,(wiolonczela) W.  Węglarz, W .Hyży( akordeon) 

-I miejsce

 

 

3.Uczniowie klasy fletu mgr Joanny Synowiec:

Makroregionalne Przesłuchania Klas Instrumentów Dętych CEA Nowy Targ

– Kamila Gębik  – udział

– Wiktoria Kasprzyk – udział

 

4.Uczennica klasy fletu mgr Katarzyny Wojszczyk:

 I Ogólnopolski Konkurs Uczniów Klas Instrumentów Dętych  w Wadowicach

– Gabrieli Leśniak – udział 

IV Międzyszkolny Konkurs Zespołów Kameralnych w Gdowie 

– Amelia Bednarska – II miejsce

– Trio w składzie: Magdalena Sikora, Wiktoria Kasprzyk, Kamila Gębik – II miejsce

 

5.Uczennice klasy perkusji  mgr  Damiana Mielca:

 I Międzyszkolny Konkurs Perkusyjny „Laboratorium Rytmu” Brzesko

– Zuzanna Polończyk – udział

I Międzyszkolny Konkurs Instrumentów Dętych, Akordeonu i Perkusji Trzciana.

Zuzanna Polończyk – wyróżnienie

I Międzyszkolny Konkurs „7elementów” w Skawinie

–  Zuzanna Polończyk – II miejsce

IV Międzyszkolny Konkurs Zespołów Kameralnych w Gdowie

Karolina Strug – II miejsce

 

6.Uczeń klasy puzonu mgr Dawida Mżyka;

I Międzyszkolny Konkurs Instrumentów Dętych, Akordeonu i Perkusji w Trzcianie

– Oskar Wróblewski – wyróżnienie

 

Konkursy szkolne:

Szkolny Konkurs Miniatur

        

1.Uczniowie klasy akordeonu mgr Iwony Bester:

Lena Perkowska – wyróżnienie,  gr.0

Emila Knapik – wyróżnienie,  gr.0

Aleksandra Dubiel – wyróżnienie,  gr.0

Wiktor Węglarz  – I miejsce, gr. II

Weronika Hyży – III miejsce gr. IV

K. Szostak – wyróżnienie,  gr. III

 

2.Uczniowie klasy puzonu mgr Dawida Mżyka;

Albert Kowalik – II miejsce, gr. I

Oskar Wróblewski – III miejsce,  gr. I

Michał Wcisło – wyróżnienie, gr. II

 

3.Uczniowie klasy fletu mgr Joanny Synowiec:

Natalia Urbanik – II miejsce ,gr. I  

Gabriela Leśniak – III miejsce, gr. I

Zuzanna Bzdyl – wyróżnienie, gr. II

Kamila Gębik – II miejsce, gr. IV

Magdalena Sikora – II miejsce, gr. V

Mikołaj Zając – wyróżnienie, gr. O

 

4.Uczniowie klasy perkusji  mgr  Damiana Mielca:

Zuzanna Polończyk – I miejsce, gr. II

Aleksandra Rokosz –  III miejsce, gr. II

Karolina Strug –  III miejsce gr. V

Adam Nowak – I wyróżnienie gr.0

 

5.Uczeń klasy klarnetu mgr Andrzeja Rucińskiego

Anna Kasprzyk  – I wyróżnienie, gr. 0

Emilia Zdebska – I wyróżnienie, gr. 0

Maria Skowronek – III miejsce, gr. II

 

6.Uczniowie klasy saksofonu mgr Doroty Olech

Barbara Stanisz – III miejsce, gr. IV

Zuzanna Nawojowska – wyróżnienie, gr. V

Paweł Szostak – II wyróżnienie, gr. 0

Emilia Kowalska – II wyróżnienie, gr. 0

 

7. V Szkolny Konkurs Zespołów Kameralnych:

 

Grupa I

duety:

 – Amelia Bednarska ( klasa fletu Katarzyny Wojszczyk), Roksana Woźniak – I miejsce

tria, kwartet:

– Natalia Urbanik, Gabriela Leśniak ( klasa fletu Katarzyny Wojszczyk), Nikola Obrał       

 – II miejsce

– Lena Perkowska ( klasa akordeonu Iwony Bester), Aleksandra Szostak, Julia Szymoniak,

– II miejsce

Grupa II

duety:

– Karolina Strug ( klasa perkusji Damiana Mielca), Justyna Mazurek – II miejsce

tria, kwartet:

– Weronika Hyży, Wiktor Węglarz ( klasa akordeonu Iwony Bester), Zofia Kupiec – I miejsce

– Kamila Gębik, Magdalena Sikora, Wiktoria Kasprzyk ( klasa fletu Katarzyny Wojszczak)                        

– II miejsce

– Zuzanna Judka ( klasa perkusji Damiana Mielca), Emilia Kowalska ( klasa saksofonu Doroty Olech), Wiktor Węglarz ( klasa akordeonu Iwony Bester), – III miejsce

– Kamil Szostak ( klasa akordeonu Iwony Bester), Albert Kowalik ( klasa puzonu Dawida Mżyka), Wojciech Grochal ( klasa trąbki Mateusza Tarnawskiego) Zuzanna Polończyk

( klasa perkusji Damiana Mielca), – wyróżnienie

 

Koncerty i audycje uczniów

 

– 6 października 2014r. – Koncert z okazji Ślubowania klas pierwszych Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gdowie. Przygotowanie uczniów: p. E. Gawryszewska, p. K. Rolka

 prowadzenie p. Leszek Wojtal,

– 19 grudnia 2014r. – Koncert Kolęd w Gimnazjum  w Gdowie. Przygotowanie uczniów:

  p. E. Gawryszewska, p. K. Rolka, prowadzenie p. L. Wojtal,

– 16 stycznia 2015. – Koncert Charytatywny z fundacja Dar Serca dla bezdomnych psów i kotów w Krakowie. Przygotowanie uczniów: p. B. Toffel, organizacja i przygotowanie

p. M. Japołł-Perlik,

– 17 stycznia 2015r. – Koncert Kolęd w Solnym Mieście w Wieliczce. Przygotowanie uczniów: p. E. Gawryszewska, p. J. Murzyn, p. A. Czyżowski,

– 18 stycznia 2015r. – Wieczór Kolęd w Sanktuarium MB w Gdowie. Przygotowanie uczniów:

 p. E. Gawryszewska, p. J. Murzyn, p. A. Czyżowski,                                                                 

– 21 stycznia 2015r. – Koncert Laureatów Szkolnego Konkursu Miniatur. Przygotowanie uczniów: p. J. Michałek, p. B. Toffel, p. M. Japołł-Perlik, p. J. Murzyn, p. E. Utracka- Mazur,

p. B . Toffel, prowadzenie p. L. Wojtal, p. D. Mielec, p. K. Wojszczyk, p. M. Suchoń,                     p. D. Mżyk, p. D. Olech    

– 6 lutego 2015r. – Koncert Charytatywny w Gimnazjum w Wieliczce. Przygotowanie uczniów: p. J. Murzyn, p. A. Czyżowski,    

– 1 kwietnia 2015r. Koncert poświęcony JP II w Kościele w Krzyszkowicach. Przygotowanie uczniów: p. E. Gawryszewska, p. J. Murzyn, p. A. Czyżowski,     

– 13 kwietnia 2015r. Koncert Laureatów V Szkolnego Konkursu Zespołów Kameralnych. Przygotowanie uczniów: p. M. Japołł-Perlik, p. B. Toffel, p. L. Wojtal, p. J. Murzyn, p. J. Michałek, prowadzenie: p. J. Michałek, p. D. Mielec, p. M. Suchoń,

– 14 kwietnia 2015r. – Koncerty umuzykalniające dla uczniów klas I-III, Przygotowanie uczniów: J. Michałek, p. M. Japołł- Perlik, p. B. Iwanejko- Maga, p. L. Wojtal przygotowanie i prowadzenie p. E. Kieres, p. J. Michałek,  p. A. Ruciński, p. D. Mielec, p. I. Bester, p. M. Tarnawski, p. D. Mżyk, p. D. Olech,    

 -15 kwietnia 2015r.- Koncerty umuzykalniające dla uczniów klas IV- VI, Przygotowanie uczniów: p. J. Murzyn, p. J. Michałek, p. B. Toffel, p. L Wojtal, p. A. Ruciński, p. D. Mielec,     p. I. Bester, p. M. Tarnawski, p. D. Mżyk, p. D. Olech,     

– 22 kwietnia 2015r. – Koncert dla klasy I Szkoły Podstawowej w Gdowie. Przygotowanie uczniów: p. B. Toffel, p. M. Japołł- Perlik, p. J. Murzyn prowadzenie p. E. Kieres, p. A. Ruciński,

– 4 maja 2015r.- Koncert prezentacja instrumentów dla kandydatów do PSM I stopnia w Gdowie,  Przygotowanie uczniów: p. J. Murzyn, p. B. Toffel, p. K. Wojszczyk,     

– 6 maja 2015r. – Koncert prezentacja instrumentów dla kandydatów do PSM  I stopnia w Gdowie,  Przygotowanie uczniów: p.  J. Murzyn, p. M. Japołł- Perlik,  p. D. Mielec,                    p. K. Wojszczyk,     

– 7 maja 2015r. – Koncert Laureatów IV Międzyszkolnego Konkursu Zespołów Kameralnych w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”. Przygotowanie uczniów: p. J. Murzyn,

p. B. Toffel, p. J. Michałek, p. A. Szota, p. L. Wojtal, p. M. Gawęda, p. K. Wojszczyk,                    p. D. Olech, prowadzenie p.  A Czyżowski,

– 1 czerwca 2015r. – Koncert uczniów klas I-III/6. Przygotowanie uczniów: p. J. Murzyn, p. A. Szota, p. M. Japołł-Perlik, p. L. Wojtal, p. B. Iwanejko – Maga., p. M. Gawęda, p. E. Utracka-Mazur, p. B. Toffel , prowadzenie p. J. Murzyn,

– 15 czerwca 2015 r. Koncert w Kopalni Soli w Wieliczce. Przygotowanie uczniów: p. J. Murzyn, p. E. Gawryszewska, p. A. Czyżowski, p. J. Michałek, p. B. Toffel,

– 22 czerwca 2015r. – Koncert Szkolny w Centrum Kultury w Gdowie. Przygotowanie uczniów: p. M. Japołł-Perlik, p. J. Murzyn, p. B. Toffel, p. L. Wojtal, p. E. Gawryszewska, p. B. Toffel, p. K. Rolka, p. J. Michałek, p. E. Utracka-Mazur, p. D. Mielec, p. I. Bester, p. K. Wojszczyk,         p. M. Tarnawski, prowadzenie koncertu p. J. Murzyn,

– 26 czerwca 2015r. – Koncert na zakończenie roku szkolnego. Przygotowanie uczniów: p. M. Japołł-Perlik,  p. B. Toffel, p. L Wojtal, p. J. Michałek p. I. Bester,  prowadzenie koncertu          p. J. Murzyn.